Welcome to


Wrestling Fans Suck: Users Journal


Users Journal
[ Journal Directory | Create an Account ]

Site member's automatically have the option to create their own journals and post comments.


Confused.gif
Transportowiec doradza - skrzynie transportowe na wymiar są świetne
Posted on: 04-10-2017 @ 09:37 pm

Duża część towarów przed transportem musi zostać zabezpieczona w odpowiedni sposób przed różnymi uszkodzeniami, dlatego też nie mogą one tak normalnie leżeć luzem. Przy ich ochronie używa się różnych metod, na przykład mogą to być pudła oraz kartony z włożoną do środka warstwą styropianu, różnego rodzaju folie zabezpieczające, sporym zainteresowaniem również się cieszą skrzynie drewniane. Każde z tych rozwiązań posiada jakieś zalety i wady, i w praktyce dobierane jest do rodzaju towaru i metody transportu. Najlepszą ochronę z powyższej listy mają skrzynie, gdyż posiadają one twarde i wytrzymałe ściany, dzięki czemu zawartość wewnątrz jest dobrze zabezpieczona. Dopasować je można do każdego typu ładunku, firmy zajmujące się ich produkcją wykonać mogą skrzynie transportowe ściśle według wytycznych klientów. Rozwiązanie takie daje skuteczną ochronę transportowanych ładunków, a do tego jest dość ekonomiczne. Drewniane skrzynie produkuje się bowiem w taki sposób, że można ich wiele razy używać.
Do produkcji skrzyń stosuje się kilka różnych rodzajów drewna a także sklejki i płyty OSB. Wybór danego materiału jest uzależniony przede wszystkim od tego, co ma zostać przewożone, metody transportowania i docelowego miejsca. Drewno w stanie surowym jest wykorzystywane w dwóch wersjach, to znaczy z certyfikatem i bez certyfikatu. Skrzynie bez certyfikatu stosowane być mogą tylko na terenie Unii Europejskiej, z kolei przy wysyłce do innych krajów drewno trzeba odpowiednio przygotować. Proces ten nazywany jest fumigacją i polega na termicznym wyeliminowaniu wszystkich szkodników jakie się mogą znajdować w samym materiale. Skrzynie wykonane z litego drewna stosuje się do zabezpieczania konstrukcji, maszyn i urządzeń, z uwagi na ciężar używane są przeważnie w transporcie drogowym, kolejowym i morskim. W przypadku spedycji lotniczej lepiej będą się sprawdzać sklejki oraz płyty OSB. Skrzynia transportowa na wymiar wyprodukowana z jednego z takich materiałów jest lekka, a jednocześnie szczelna i wytrzymała, zwłaszcza niska waga ma duże znaczenie z powodu wysokich kosztów.


Last updated on 04-10-2017 @ 09:37 pm


Write a Comment
Write a Comment
View More
View More
User Profile
User Profile
Send a Message
Send a Message
Journal ©


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2009 by me.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.04 Seconds